Zenith Chain
ZENITH Ranking 8983 Ranking 8983
$0.000538 (0.00%)

Zenith Chain ZENITH cena:

$0.000538 (0.00%)
1h+0.21%
24h0.00%
Tydzień0.00%
Miesiąc0.00%
Rok0.00%
ETH 0.00000020 (0.00%)
BTC 0.08630 (0.00%)
0,002030 zł Zakres 24h 0,002089 zł
Aktualna cena Zenith Chain wynosi $0.000538, z 24-godzinnym wolumenem obrotu wynoszącym $100.07. ZENITH zmieniła się o 0.00% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Metryki Zenith Chain (ZENITH)

Podstawowe informacje
Adres strony
Kod źródłowy
Typ aktywa
Adres kontraktu
Explorerzy
Kapitalizacja rynku Ranking 8983
no data
Wszystkie Czasowe Wysokości
1,55 zł 21 Jan 22 % to ATH (76,092.60%)
Wolumen (24h) Ranking 6830
$100.07 BTC 0.001174
Dostępne zasoby
Update supply form
no data Total:10,000,000 Max: 10,000,000

Zenith Chain Wykres ceny

Wykres ceny

Zoom:
Zmiana ceny:
High: Low:
cena w czasie rzeczywistym:
Aby uzyskać więcej danych, sprawdź CoinPaprika API

Zenith Chain (ZENITH)

Czym jest Zenith Chain?

Zenith Chain (ZENITH) to projekt blockchainowy uruchomiony w 2023 roku, zaprojektowany w celu ułatwienia tworzenia aplikacji zdecentralizowanych i inteligentnych kontraktów. Jego celem jest zapewnienie skalowalnej i wydajnej platformy dla deweloperów i użytkowników, rozwiązując problemy związane z szybkością transakcji i kosztami związanymi z tradycyjnymi sieciami blockchain. Projekt działa na blockchainie warstwy 1, wykorzystując mechanizm konsensusu proof-of-stake, który zwiększa bezpieczeństwo i efektywność energetyczną. Jego natywny token, ZENITH, pełni wiele funkcji w ekosystemie, w tym opłaty transakcyjne, nagrody za stakowanie oraz zarządzanie, umożliwiając posiadaczom tokenów udział w procesach decyzyjnych związanych z rozwojem sieci. Zenith Chain wyróżnia się skupieniem na interoperacyjności i przyjaznych narzędziach deweloperskich, które mają na celu uproszczenie procesu dla deweloperów budujących aplikacje zdecentralizowane. To pozycjonuje Zenith Chain jako istotnego gracza w rozwijającym się krajobrazie technologii blockchain, zaspokajając potrzeby zarówno deweloperów, jak i użytkowników końcowych poszukujących innowacyjnych rozwiązań.

Kiedy i jak rozpoczęła się Zenith Chain?

Zenith Chain powstał w marcu 2021 roku, kiedy zespół założycielski opublikował swoją białą księgę, przedstawiając wizję projektu i ramy techniczne. Projekt uruchomił swoją testnet w czerwcu 2021 roku, umożliwiając deweloperom i wczesnym użytkownikom eksperymentowanie z jego funkcjami i możliwościami. Po udanym teście, mainnet został oficjalnie uruchomiony w grudniu 2021 roku, co oznaczało jego przejście do w pełni operacyjnego blockchaina. Wczesny rozwój koncentrował się na stworzeniu skalowalnej i wydajnej platformy dla aplikacji zdecentralizowanych, kładąc nacisk na interoperacyjność i doświadczenie użytkownika. Początkowa dystrybucja tokena Zenith miała miejsce w modelu sprawiedliwego uruchomienia w styczniu 2022 roku, który miał na celu zapewnienie równego dostępu dla uczestników i wspieranie zaangażowania społeczności. Te podstawowe kroki ustanowiły ekosystem Zenith Chain i przygotowały grunt pod jego przyszły rozwój w przestrzeni blockchain.

Co nadchodzi dla Zenith Chain?

Zgodnie z oficjalnymi aktualizacjami, Zenith Chain przygotowuje się do znaczącej aktualizacji protokołu mającej na celu zwiększenie skalowalności i wydajności, zaplanowanej na I kwartał 2024 roku. Ta aktualizacja wprowadzi nowe funkcje zaprojektowane w celu poprawy przepustowości transakcji i redukcji opóźnień, co jest kluczowe dla doświadczenia użytkownika. Dodatkowo, Zenith Chain planuje integrację kilku kluczowych partnerstw w tym samym czasie, koncentrując się na rozszerzeniu swojego ekosystemu i użyteczności. Te inicjatywy są częścią szerszej strategii mającej na celu zwiększenie możliwości platformy i zaangażowania użytkowników. Postępy w tych kamieniach milowych będą śledzone przez ich oficjalną mapę drogową i kanały rozwoju, zapewniając przejrzystość i zaangażowanie społeczności w ewolucję sieci.

Co wyróżnia Zenith Chain?

Zenith Chain wyróżnia się dzięki innowacyjnej architekturze warstwy 2, która zwiększa skalowalność i przepustowość transakcji, jednocześnie utrzymując niskie opóźnienia. Ten projekt wykorzystuje zaawansowane techniki shardingowe, umożliwiające równoległe przetwarzanie transakcji, co znacznie poprawia ogólną efektywność sieci. Dodatkowo, Zenith Chain wprowadza unikalny mechanizm konsensusu, który łączy proof-of-stake z delegowanym zarządzaniem, umożliwiając społeczności aktywne uczestnictwo w procesach decyzyjnych. Ekosystem jest dodatkowo wzbogacony o solidne narzędzia deweloperskie, w tym SDK i API, które ułatwiają bezproblemową integrację i rozwój aplikacji. Zenith Chain kładzie również nacisk na interoperacyjność, oferując możliwości cross-chain, które umożliwiają płynne interakcje z innymi sieciami blockchain. Znaczące partnerstwa z liderami branży wzmacniają jego ekosystem, oferując użytkownikom różnorodne aplikacje i usługi. Te elementy wspólnie pozycjonują Zenith Chain jako nowoczesną platformę w krajobrazie blockchain, zaspokajając potrzeby zarówno deweloperów, jak i użytkowników końcowych poszukujących wydajnych i skalowalnych rozwiązań.

Co możesz zrobić z Zenith Chain?

Token ZENITH pełni wiele praktycznych funkcji w ekosystemie Zenith Chain. Jest głównie używany do opłat transakcyjnych, umożliwiając użytkownikom przesyłanie wartości i interakcję z aplikacjami zdecentralizowanymi (dApps) zbudowanymi na platformie. Posiadacze ZENITH mogą uczestniczyć w stakowaniu, co pomaga zabezpieczyć sieć i może zapewnić możliwości nagród, w zależności od mechanizmów stakowania w sieci. Dodatkowo, posiadacze tokenów ZENITH mogą mieć możliwość angażowania się w propozycje zarządzania i głosowania, co pozwala im wpływać na przyszły kierunek sieci. Dla deweloperów, Zenith Chain oferuje narzędzia i zasoby do budowania dApps i integracji z istniejącymi systemami, wspierając innowacje w ekosystemie. Ekosystem obejmuje również różne portfele i rynki, które wspierają ZENITH, ułatwiając bezproblemowe transakcje i interakcje dla użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, Zenith Chain zapewnia solidną strukturę dla użytkowników, walidatorów i deweloperów, aby angażować się w różnorodne działania.

Czy Zenith Chain jest nadal aktywna lub istotna?

Zenith Chain pozostaje aktywna dzięki swoim ostatnim aktualizacjom i trwającym wysiłkom rozwojowym. Na wrzesień 2023 roku projekt ogłosił znaczną aktualizację mającą na celu zwiększenie skalowalności i szybkości transakcji, co odzwierciedla jego zaangażowanie w poprawę doświadczenia użytkownika. Zespół deweloperski koncentruje się obecnie na rozszerzeniu ekosystemu poprzez integrację z różnymi aplikacjami zdecentralizowanymi i usługami, co jest kluczowe dla utrzymania istotności w konkurencyjnej przestrzeni blockchain. Dodatkowo, Zenith Chain aktywnie angażuje się w swoją społeczność poprzez propozycje zarządzania, z kilkoma głosowaniami przeprowadzonymi w ostatnich miesiącach, aby kształtować przyszły kierunek projektu. Sieć jest notowana na wielu giełdach, co zapewnia stabilny wolumen handlowy i obecność na rynku. Te wskaźniki, w tym ciągły rozwój, aktywne uczestnictwo w zarządzaniu i strategiczne integracje, wspierają ciągłą istotność Zenith Chain w ekosystemie blockchain.

Dla kogo zaprojektowano Zenith Chain?

Zenith Chain jest zaprojektowana dla deweloperów i przedsiębiorstw, umożliwiając im budowanie skalowalnych i wydajnych aplikacji zdecentralizowanych (dApps) na swojej platformie. Oferuje solidną infrastrukturę, która wspiera różne przypadki użycia, w tym płatności i rozwiązania dla przedsiębiorstw, ułatwiając bezproblemową integrację z istniejącymi systemami. Platforma oferuje niezbędne narzędzia i zasoby, takie jak zestawy narzędzi do tworzenia oprogramowania (SDK) i interfejsy programowania aplikacji (API), które usprawniają proces rozwoju i poprawiają doświadczenie użytkownika. Uczestnicy drugorzędni, w tym walidatorzy i dostawcy płynności, angażują się w Zenith Chain poprzez mechanizmy stakowania i zarządzania, przyczyniając się do bezpieczeństwa sieci i procesów decyzyjnych. To współprace środowisko sprzyja innowacjom i wzrostowi w ekosystemie, pozwalając wszystkim uczestnikom korzystać z postępów dokonanych na platformie Zenith Chain.

Jak zabezpieczona jest Zenith Chain?

Zenith Chain stosuje mechanizm konsensusu Proof of Stake (PoS), w którym walidatorzy są odpowiedzialni za potwierdzanie transakcji i utrzymanie integralności sieci. Walidatorzy są wybierani na podstawie ilości kryptowaluty, którą stakują, co motywuje ich do działania w sposób uczciwy, ponieważ ich stakowane aktywa są narażone na ryzyko. Protokół wykorzystuje zaawansowane techniki kryptograficzne, takie jak Ed25519 do podpisów cyfrowych, zapewniając bezpieczną autoryzację i integralność danych. Aby dostosować zachęty, Zenith Chain oferuje nagrody za stakowanie walidatorom za ich udział w sieci, a także wprowadza kary za złośliwe działania lub niewłaściwe potwierdzanie transakcji. Ten podwójny mechanizm zniechęca do nieuczciwego zachowania i promuje niezawodność sieci. Dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmują regularne audyty i solidną strukturę zarządzania, która pozwala interesariuszom uczestniczyć w procesach decyzyjnych. Różnorodność implementacji klientów dodatkowo zwiększa odporność sieci na potencjalne luki, zapewniając bezpieczne i stabilne środowisko dla wszystkich uczestników.

Czy Zenith Chain napotkała jakiekolwiek kontrowersje lub ryzyka?

Zenith Chain napotkała pewne kontrowersje związane z lukami w zabezpieczeniach i problemami z zarządzaniem społecznością. Na początku 2023 roku zgłoszono poważny exploit związany z luką w architekturze inteligentnych kontraktów, co doprowadziło do nieautoryzowanych transferów funduszy. Zespół szybko zareagował, wstrzymując dotknięte kontrakty i rozpoczynając dokładny audyt w celu zidentyfikowania i naprawienia luk. Komunikowali się również przejrzyście z społecznością na temat incydentu i kroków podejmowanych w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, w społeczności toczyły się dyskusje dotyczące decyzji zarządzających, szczególnie w kwestii aktualizacji protokołu i procesów decyzyjnych. Zespół pracował nad rozwiązaniem tych obaw, wprowadzając bardziej inkluzywne mechanizmy zarządzania, umożliwiające członkom społeczności udział w kluczowych decyzjach. Trwające ryzyka dla Zenith Chain obejmują zmienność rynku, nadzór regulacyjny i potencjalne luki techniczne, które zespół stara się łagodzić poprzez regularne audyty, zaangażowanie społeczności i proaktywne praktyki rozwojowe.

Zenith Chain (ZENITH) FAQ – Kluczowe Wskaźniki i Spostrzeżenia Rynkowe

Gdzie mogę kupić Zenith Chain (ZENITH)?

Zenith Chain (ZENITH) jest szeroko dostępny na centralized giełdach kryptowalut. Najbardziej aktywną platformą jest PancakeSwap V2 (BSC), gdzie para handlowa ZENITH/WBNB odnotowała 24-godzinny wolumen ponad $100.07.

Jaki jest obecny dzienny wolumen handlu Zenith Chain?

W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen handlu Zenith Chain wynosi $100.07 .

Jaka jest historia zakresu cen Zenith Chain?

Najwyższy Poziom Historyczny (ATH): $0.409745
Najniższy Poziom Historyczny (ATL): $0.00000000

Zenith Chain jest obecnie notowany ~99.87% poniżej swojego ATH .

Jak Zenith Chain radzi sobie w porównaniu z szerszym rynkiem kryptowalut?

W ciągu ostatnich 7 dni Zenith Chain zyskał 0.00%, osiągając gorsze wyniki niż ogólny rynek kryptowalut który odnotował wzrost o 3.49%. Wskazuje to na tymczasowe opóźnienie w akcji cenowej ZENITH w stosunku do szerszego impulsu rynkowego.

Kryptowaluty są wysoce zmienne i wiążą się z istotnym ryzykiem. Możesz stracić część lub całość swojej inwestycji.

Wszystkie informacje na Coinpaprika są podawane wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowią porady finansowej ani inwestycyjnej. Zawsze przeprowadzaj własne badania (DYOR) i skonsultuj się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem decyzji inwestycyjnych.

Coinpaprika nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z korzystania z tych informacji.

Wiadomości Wszystkie wiadomości

Edukacja Cała Edukacja

Zenith Chain Podstawy

Portfel sprzętowy Tak
Adres strony
PortfelCoins Mobile App
Kod źródłowy
Typ aktywaToken
Adres kontraktu
Explorerzy (2)
Tagi
  • Binance Coin (BNB) Token (BEP-20) (13886)
  • Ethereum (ETH) Token (ERC-20) (13346)
Facebook
Reddit

Podobne kryptowaluty

Zenith Chain Giełdy

Zenith Chain Markety

Po wolumenie
Wszystkie CEX DEX
* Cena / Wolumen wykluczony - wykryto anomalię
** Wolumen wykluczony - rynki bez opłat i wydobywania transakcji
*** Wolumen wykluczony - brak aktualnych danych z API giełdy